درباره ما

درباره مهد نارنج

مجموعه مهد کودک و پیش دبستانى نارنج ، با مدیریت خانم فرشته عنبرستانی از اسفند ماه ۱۳۹۶ کار خود را آغاز کرده است، ایشان از سال ۱۳۸۸ فعالیت خود را درحوزه کودک از انجمن حمایت از حقوق کودکان و یونیسف آغاز نمود و تا به امروز در حوزه های مختلف کودک و نوجوان اعم از مشاوره و روانشناسی ، آموزش فرزند پروری به والدین و برگزاری دوره های تخصصی تربیت مربی ادامه داده است. از اهداف پایه گزارى این مجموعه ایجاد فضای شاد و پر از انرژی برای بالا بردن مهارت های اجتماعی و شناختی کودکان با استفاده از بازی ( GBL) اشاره کرد. علاوه بر آن بهرگیری از دانش و تجربه ۱۰ ساله مدیریت با هدف کمک به والدینی که برای پرورش کودکان خود نیاز به نیروهای متخصص دارند ، می توان ذکرکرد.
“مجموعه نارنج بر این باور است : برای داشتن جهانی بهتر ، همه کودکان نیازدارند آموزش ببینند ، شاد باشند و استعداد های خود را شکوفا سازند. در همین راستا نارنج تلاش می کند در محیطی استاندارد و فضایی غنی بستر این کار ا فراهم آورد.”

کلیه برنامه های آموزشی در بستری از زبان انگلیسی و توسط مربی مسلط به زبان انگلیسی به شکل مستقیم و غیر مستقیم انجام می شود. ما در نارنج می کوشیم تا رشد همه جانبه کودکان را سرلوحه خود قرار داده و کودکان را در محیطی غنی آماده ورود به جامعه کند.

آموزش در نارنج به صورت غیر مستقیم و بازی محور است. مهمترین نیاز کودکان ، نیاز به بازی و فعالیت می باشد، کودکان در بستری از بازی و فعالیت ، با یادگیری و آموزش همه جانبه ، به بالاترین سطح خود می رسند.

فعالیت های نارنج بر اساس سه دسته برنامه ریزی و اجرا می شود

آکادمی خلاقیت

منظور از خلاقیت و نوآوری در کودکان، رفتارهای کلامی و عملی اخلاقی است که کودکان به اشکال مختلف از خود بروز می دهند. خلاقیت و تخیل به عنوان بخشی از هنر و جزئی از برنامه مطالعه کودکان در نظر گرفته می شود. ادامه مطلب…

آکادمی LBD
آکادمی حرکت

چرا نارنج ؟

مجموعه ” نارنج ” با اهداف مشخص تأسیس شده ، و در اینجا رشد همه جانبه کودکان مدنظر است که‌ دارای چند زیرمجموعه می باشد :

  1. سالن بازی با زیر بنای ۲۰۰ متر مربع
  2. اتاق شن بازی
  3. اتاق خلاقیت
  4. اتاق ورزش
  5. استخر سرپوشیده
  6. استخر در فضای حیاط
  7. حیاط مشجر و زیبا به مساحت ۳۰۰ متر
  8. زیربنای کلی ۸۰۰ متر

محدوده سنی کودکان در نارنج از ۲ تا ۶ سال می باشد که با توجه به سن کودک در ۵ کلاس مختلف تقسیم بندی می شوند. در “نارنج” مربیان ، افرادی آموزش دیده ،کارآمد و متخصص در زمینه تربیت کودکان هستند، نسبت مربیان به کودکان متغیر بوده ولی حدودا ۱ به ۵ است .
به منظور ارتقا کیفیت کار مربیان ، آموزش در حین کار یکی از اهداف نارنج می باشد که توسط ۲ گروه این آموزش ها انجام می شود.

آموزش ، برنامه ریزی و کنترل پروژه ها به زبان انگلسیس توسط موسسه آرمان کودک و توسط جنای آقای شریف نیا
آموزش ، برنامه ریزی و کنترل پروژه ها و فعالیت ها به زبان فارسی توسط خانم ممتاز به عنوان مدیر آموزشی مجموعه انجام می شود.